Kõik projektid
563

KONESKO KOERU

Tööstushooned
Aasta — 2016
Klient — AS Konesko

AS Konesko on 1992. aasta lõpus loodud Eesti erakapitalil põhinev ettevõte, mille põhitegevusalaks oli algselt teenustööna elektrimootorite staatorite mähkimine. Algusaastetel toimus ettevõtte tootmistegevus Tallinnas.

AS Konesko tegevuse oluline laienemine algas 2003.aastal, kui pikaaegne koostööpartner KCI Konecranes OY otsustas lõpetada mootorite valmistamise Soomes ning siirdada mootorite tootmine tervikuna Eestisse. 2013.a lõpust on AS Konesko aktsionäride ringi kaasatud 49% osalusega ka Konecranes Finance OY.

Alates 2004. a suvest asub firma mootoritehas Koerus ning metallitehas Põltsamaal. Pärast uue tehase valmimist ja tootmisüksuse avamist Põltsamaal sai AS Koneskost suurim elektrimootorite tootja Eestis. Hetke seisuga töötab ettevõttes üle 350 inimese.

Praeguseks on AS Konesko põhitegevusaladeks elektrikilpide, elektrimootorite valmistamine ning sildkraanade otsavankrite valmistamine ja masinaehituslik allhanke töö. Ettevõte tegutseb Koerus, Põltsamaal ja Türi-Allikul.

Ledshop OÜ kasutas Koeru Konesko mõlema tootmishoone valgustamiseks mitmeid erinevaid HAMK seeria valgusteid, tagamaks vastavalt soovitud nõuetele igas tootmisruumis sobiliku valgustugevuse.